Konstrundan Mittskåne

Skånska konstnärer i centrum

Konstrundan Mittskåne has 115 registered members
Namn
Bild
Teknik
Ort
Ingela Jarlsson
Keramik, Akvarell, Skulptur, Olja/Akryl
Löberöd
Jan Olsson
Skulptur, Olja/Akryl
Hässleholm
Emanuel Javelid
Olja/Akryl
Löberöd
Marianne Javelid
Silver
Löberöd
Karl Georg Bramming
Skulptur
Sösdala
Kirsten Raagaard
Teckning, Olja/Akryl, Gouache
Sösdala
Britt Wenemark
Textil bild, Olja/Akryl
Eslöv
Annemarie Wejerfelt Ekedahl
Akvarell, Teckning
Vankiva
Aleksandra Parnes
Akvarell, Olja/Akryl
Tyringe
Nils Novén
Silver
Eslöv
Gunnel Götesdotter
Olja/Akryl, Collage
Bjärnum
Anna-Stina Purk
Keramik, Akvarell, Textil bild
Hässleholm
Kerstin Christensson
Akvarell
Tormestorp
Lise Marie Halvorsen
Textil bild
Hörby
Lillemor Larsson
Keramik, Skulptur
Stoby
Catarina Hansson
Akvarell, Olja/Akryl
Hörby
Sven Svensson
Olja/Akryl
Eslöv
Inga-Britt Jeppsson
Akvarell, Textil bild, Olja/Akryl
Hässleholm
Kjell Gunnarsson
Keramik, Skulptur
Höör
Alf Henry Lundström
Olja/Akryl
Tyringe
Lars Fredholm
Akvarell
Hörby
Siri Månsson
Keramik
HARLÖSA
Ulf Christer Brandtman
Trä, Skulptur
Hörby
Lars Nedmar
Skulptur
Höör
Vibeke Ahnelöf
Keramik
Höör
Lars Borin
Silver, Skulptur
Harlösa
Knut Masseck
Trä
Höör
Gunnel A Pålsson
Akvarell, Olja/Akryl
Höör
John Follin
Akvarell, Olja/Akryl
Höör
Claus Becker
Trä, Akvarell, Skulptur
Ludvigsborg
Tommy B Nilsson
Olja/Akryl
Norra Rörum
Gunhild Becker
Textil bild
Ludvigsborg
Lena-Maria Jagorstrand
Annan teknik/ Blandteknik, Keramik, Skulptur, Olja/Akryl
Vinslöv
Carmen Chor
Annan teknik/ Blandteknik, Olja/Akryl
Höör
Inger Leo
Akvarell, Olja/Akryl
Hässleholm
Berit Tuvesson
Keramik
Billinge
Håkan Svensson
Annan teknik/ Blandteknik, Akvarell
Höör
Jan Stjernkvist
Teckning
Höör
Inger Wickström
Olja/Akryl
Höör
Mats Lindh
Foto, Grafik, Akvarell, Olja/Akryl
Hässleholm
Maria Schad
Grafik, Skulptur, Teckning, Olja/Akryl
Höör
Benkt Diehl
Foto
Tjörnarp
Linda Herrlin
Keramik
Fjärlöv
Göran Lembrer
Foto, Grafik
Flyinge
Nunna Ekdahl
Foto, Keramik, Akvarell, Teckning, Olja/Akryl
Höör
Yvonne Paulsson
Collage
Höör
Peter Gruvander
Annan teknik/ Blandteknik
Hässleholm
Emelie Ånskog
Foto, Teckning, Olja/Akryl
Sösdala
Karin Palm Lindén
Akvarell
Lund
Ann Schlyter
Akvarell, Olja/Akryl
Lund
Thomas Bertdahl
Olja/Akryl
Vinslöv
Carina Persson
Keramik
Höör
Jan Åkesson
Annan teknik/ Blandteknik, Foto
Höör
Mats Ekman
Annan teknik/ Blandteknik, Teckning, Olja/Akryl, Gouache
Marieholm
Tina Lundgren
Teckning, Olja/Akryl
Yngsjö
Benjamin Jönsson
Skulptur
Tyringe
Åsa Antalffy Eriksson
Olja/Akryl
Sösdala
Vonna.Y Svantesson
Annan teknik/ Blandteknik, Foto, Akvarell, Teckning, Olja/Akryl
Höör
Kent Jensen
Olja/Akryl
Staffanstorp
Ulla Mosegaard Jensen
Akvarell, Teckning, Textil bild, Olja/Akryl, Collage
Västra Torup
Ulla Göransson
Annan teknik/ Blandteknik, Olja/Akryl
Gärds Köpinge
Zidi Holster
Grafik, Teckning, Olja/Akryl
Simrishamn
Ingrid Robertsson
Annan teknik/ Blandteknik, Grafik, Textil bild, Olja/Akryl, Collage
Perstorp
Cathrine Johansson
Grafik
Eslöv
Berit Weister
Olja/Akryl
Åhus
Eigil Bokelund
-
Klaröd,Kristianstad
Jane Asplund Rosenqvist
Annan teknik/ Blandteknik, Grafik, Akvarell, Textil bild
Hässleholm
Barbro Jonasson
Keramik, Skulptur
Barsebäck
Håkan Andersson
Foto, Akvarell
Eslöv
Ann Margret Ohlsson
Olja/Akryl
Höör
Lars Egelholm
Olja/Akryl
Örkelljunga
Jon Mills
Akvarell
Perstorp
Maj-Lis Löwgren-Folkesson
Grafik, Akvarell, Teckning, Olja/Akryl
Höör
Ulla Wollin-Kulle
Akvarell
Landskrona
Monica Katz
Keramik
Saxtorp
Hans Kongbäck
Grafik
Lund
Kjell Nilsson
Skulptur, Teckning, Olja/Akryl
Tomelilla
Anna Heij
Keramik, Skulptur, Olja/Akryl
Lomma
Barbara Hedlund
-
Hässleholm
Oline Sörensen
Annan teknik/ Blandteknik, Textil bild
Simrishamn
Annika Fransson
Olja/Akryl
Hässleholm
Birgit Gigi Sundelin
Akvarell, Olja/Akryl
Klippan
Elisabeth Salomonsson
Teckning, Olja/Akryl, Collage
Höör
Johan Pilesjö
Annan teknik/ Blandteknik, Teckning, Olja/Akryl
Kristianstad
Åsa Fridén
Akvarell, Teckning
Ljungbyhed
Irene Moberg Arvedson
Keramik, Skulptur
Hässleholm
Rolf Reimer
Teckning
Smygehamn
Ingrid Winther
Akvarell
Malmö
Gudrun Jander
Annan teknik/ Blandteknik, Akvarell, Skulptur
Hjärnarp
Kristina Fureby
Annan teknik/ Blandteknik, Silver
Eslöv
Johanna Stjerdahl
Silver
Tjörnarp
Glenn Nilsson
Silver
Trelleborg
Joosefin Tinglöf
Skulptur, Olja/Akryl
Eslöv
Eva Hansson
Olja/Akryl
Billesholm
Eva Bakran
Grafik, Teckning, Gouache
Åsljunga
Göran Nilsson
Olja/Akryl
Ängelholm
Jaana Anheden
Annan teknik/ Blandteknik, Akvarell, Olja/Akryl
Sjöbo
Maria Sjöö
Annan teknik/ Blandteknik, Silver, Olja/Akryl, Collage
Tollarp
Leif Sköld
Annan teknik/ Blandteknik
Hästveda
Lena Avetisyan
Annan teknik/ Blandteknik, Teckning, Olja/Akryl
Malmö
Pia Samuelsson
Silver
Ystad
Vivika Hagberth
Foto, Grafik, Akvarell, Olja/Akryl
Bjärred
Erik Persson
Keramik
veberöd
Anne Nickels
Annan teknik/ Blandteknik, Olja/Akryl
Harlösa
Anette Bech
Olja/Akryl
Bjärnum
Kristina Nilsson
Akvarell
Klippan
Elsbeth Rudolvsson
Keramik
Eslöv
Matti Kallankari
Keramik
Höör
Lena Olsson
Foto
Höör
Boel Wanjeskog
Annan teknik/ Blandteknik, Olja/Akryl
Vinslöv

Translate

Swedish Danish English Finnish French German Norwegian Spanish

Copyright © Konstrundan Mittskåne.


Allt material på konstrundan.com tillhör Konstrundan Mittskåne eller den konstnär som skapat respektive målning och text.
Inget material på konstrundan.com får användas i andra sammanhang utan godkännande från upphovsrättsägaren..